Menu

RITUAL- podsumowanie premiery

2 lutego, 2019 - Hot news

Minęły dwa tygodnie odkąd na półkach ukazał się nowy album OOMPH!, nadszedł więc czas na RITUAL- podsumowanie premiery.

Uwaga! Na samym końcu artykułu udostępniamy Ritual Polish Song Book– od fanów dla fanów. Jest to zbiór polskich przekładów i tlumaczeń piosenek z Ritual naszego autorstwa- efekt prawie dwóch tygodni wspólnej pracy kilku osób z Teamu FC.

„Oto jest!”. To mogliśmy powiedzieć już o północy, w piątek 18 stycznia. Zgodnie z zapowiedzianą datą premiery 13 albumu, pierwszymi odsłuchami mogliśmy się cieszyć chwilę po 24. Odsłuchy na muzycznych portalach streamingowych w pierwszej kolejności dostępne były na platformach Spotify oraz Tidal. (Wszystkie informacje tym gdzie można odsłuchać i kupić Ritual oraz nowe single, znajdziecie pod linkiem http://smarturl.it/Oomph-Ritual )

(żródło: www.facebook.com/oomphband)

Kilka dni wcześniej zaczęły spływać pierwsze recenzje prasowe nowej płyty. Recenzje pochlebnie wypowiadały się o nowym albumie, nazywając je dojrzałym i jednym z mocniejszych dzieł OOMPH! od co najmniej dekady.

Z okazji premiery nowego albumu do OOMPH! zaczęły napływać gratulacje i życzenia ze świata niemieckiej muzyki. Gratulacje przesłali min. Micha Rhein z legendarnego In Extremo, Chris „The Lord” Charms z formacji Lord of the Lost (którego usłyszeć możemy w kawałku Europa) oraz zespół Unzucht.

Warto zaznaczyć, iż wysyłka płyt z zamówień Pre-Order nastąpiła wcześniej niż zapowiadana data premiery, tak aby większość zamówień dotarła w dniu premiery. W zależności od szybkości dostarczenia przesyłki, niektórzy fani na terenie Niemiec, mogli cieszyć się z płyty nawet dzień, dwa dni przed oficjalną datą wydania.

Świętowanie premiery nowego albumu, zespół rozpoczął serią spotkań z fanami (18.01 odbyło się oficjalne spotkanie w Media Markt w Magdenburgu) oraz serią release party, które otwierał OOMPH! Night. OOMPH! Night odbył się w brunszwickim klubie Stereowerk w piątkowy, premierowy wieczór. Relacje z tego dnia można podejrzeć na naszym profilu Facebook (www.facebook.com/walsungenblut.oomph) oraz na tej stronie. Pozostałe spotkania odbyły się dzień później w Berlinie oraz 26.01 w Lipsku.

Ritual okazał się wielkim sukcesem dla OOMPH! zarówno jeśli chodzi o odbiór fanów jak i krytyków. Ciepły odbiór publiczności i pochlebne recenzje mają też przełożenie w sukcesie komercyjnym. Tydzień po premierze nowego wydawnictwa- Ritual uplasował się na pierwszej pozycji sprzedażowej albumów w Niemczech, na liście Offizielen Deutschen Albumcharts!

OOMPH! pozuje z nagrodą, którą otrzymali za 1 miejsce w notowaniach sprzedaży, za album Ritual
(źródło: www.instagram.com/oomphband)

Jak obiecał zespół i Napalm Records, album można znaleźć w dystrybucji na terenie całej Europy, w tym także w Polsce.
Ritual zakupić możemy min. w polskim oddziale EMP, w sklepach Empik (sprzedaż internetowa oraz niektóre salony stacjonarne), Bonito, fan.pl oraz w sklepie online Świata Książki.
Premiera Ritual ma także oddźwięk w polskich mediach internetowych oraz prasie muzycznej. O nowym wydawnictwie pisały min. : Magazyn Kvlt, Metal Side, AlterNation, Cantara Music, portal rockmetal.pl, a także Metal Hammer. Fragment recenzji z polskiego Metal Hammer, znalazł się na grafice zbiorczej recenzji Ritual, pochodzących z zagranicznej prasy, które zespół umieścił na swoim profilu na portalu Facebook.

Podsumowanie recenzji zagranicznej prasy o Ritual. Jest też polski Metal Hammer!
(źródło: www.facebook.com/oomphband)

Ritual okazał się być nie tylko wielkim zaskoczeniem, kawałkiem świetnej pracy Crapa, Dero i Fluxa, ale także sporym sukcesem komercyjnym w Niemczech i poza granicami. Pozostaje czekać z niecierpliwością na trasę koncertową. Trio rozpoczyna tour, które stanowić będą 22 występy promujące nowe wydawnictwo- już 1 marca. Ostatni koncert, zamykający trasę Ritual, będzie miał miejsce 30.03.2019 w Warszawie (Klub Progresja). Przypominamy- będzie to pierwszy koncert zespołu w naszym kraju.

Po podsumowaniu przyszedł czas na zapowiadany Ritual Polish Song Book. Song book udostępniamy w wersji PDF, do pobrania za darmo. Wystarczy kliknąć poniżej.
Sugestia: tłumaczenia nie są dosłowne i opierają się jedynie na sensie niemieckiego oryginału. Mamy nadzieję, że przekład tekstów będzie wisienką na torcie i dopełni radość z nowego albumu i nowych kawałków.
Mamy także nadzieję, że polski songbook rozjaśni odrobinę sens liryczny, szczególnie tej grupie słuchaczy, która niekoniecznie posługuje się językiem niemieckim.
Zatem- częstujcie się!

**Przypominamy. Przekłady tekstów piosenek, w tym PDF zawierający treść przekładów, mają swoich autorów i również chroniony jest prawem autorskim. Jeśli chcesz je wykorzystać lub zacytować, podaj źródło i link w odniesieniu.