Menu

OOMPH! dla Sonic Seducer

11 listopada, 2018 - Hot news

W najnowszym numerze niemieckiego magazynu Sonic Seducer 11/2018, dostępnym już w sklepach i w sprzedaży internetowej opublikowany został wywiad z OOMPH! Jest to ten sam wywiad, którego zapowiedź jakiś czas temu Flux zaprezentował w relacjach na swoim instagramowym profilu @flux_himself .
W wywiadzie zostały poruszone kwestie ostatnich występów w Rosji oraz w dużej mierze nowego albumu. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z trudnej dostępności Sonic Seducer w PL oraz faktu, że nie wszyscy dobrze znają język niemiecki pomimo całej swojej sympatii do niemieckiej muzyki – prezentujemy poniżej zbiór najciekawszych faktów przetłumaczonych na język polski (nie możemy tłumaczyć całych wywiadów ze względu na prawa autorskie).

NOWY ALBUM:
– będzie łączył w sobie piosenki, zawierające i kumulujące wszystko to, co od lat trzyma przy zespole ich fanów.
– Praca nad albumem była intensywna, a Dero, Crap i Flux tworzyli w przerwach między koncertami. Zespół przyznał, że nie potrafi tworzyć będąc w trasie koncertowej. Wynika to z faktu, że będąc w trasie zawsze wypada coś niespodziewanego, czy też różne rzeczy do załatwienia i jak przyznali muzycy- obniża to ich kreatywność.
– Niektóre kawałki z nowego albumu mogą kojarzyć się stylistycznie z czasami takich płyt jak Defekt, Wunschkind czy Unrein. Album będzie także miksem nowych brzmień, które aktualnie podobają się zespołowi. Na albumie znajdą się utwory określone przez muzyków jako „Oomph!-Powerballady”, będące melancholijne i melodyjne, w których Dero może w pełni wykorzystać swoje możliwości wokalne.
– Nowy album można scharakteryzować jako cięższy brzmieniem i bardziej zorientowany na gitarowe riffy.
– Przy tworzeniu nowego albumu muzycy posiadali dużą wolność artystyczną- dzięki polityce Napalm Records.
– Nazwa nowego albumu będzie słowem, nie zaś liczbą jak sądzili niektórzy.
– Nowy album podobnie jak w przypadku pierwszego wydawnictwa Oomph! zostanie wydany także na winylu.

FLUX:
Jest szcześliwy, że w swoim życiu trafił na Dero i Crapa oraz, że przez tyle lat mógł z nimi tworzyć i dzielić wspólne idee i wizje. Nawet jeśli po trasie koncertowej, podczas której przebywają ze sobą bez przerwy, potrzebuje dystansu i cieszy się z powrotu do domu – nie znaczy to, że muzycy mają się całkiem dość.

WYSTĘPY SYMFONICZNE:
– Nie jest jasne czy występy symfoniczne z rosyjską orkiestrą Globalis ukażą się na DVD- zespół nie przesłuchał i nie oglądał jeszcze zarejestrowanych materiałów.
– Oomph! ma nadzieję na odzew niemieckich miast w sprawie występów symfonicznych, bo chętnie widzieliby się w tej roli częściej.

Ciekawych całego wywiadu OOMPH! dla Sonic Seducer zachęcamy do zakupu egzemplarza w oficjalnym sklepie online magazynu.

Sonic Seducer November

 

Wir leben laut und frei!