Menu

Członkowie

Niezmieniony skład zespołu od początku jego powstania tworzy trio wolfsburskich muzyków- Dero Goi, Andreas Crap i Robert Flux. Członkowie OOMPH! Wyraźnie oddzielają sprawy codzienne od świata muzycznego, mocno chroniąc swoje życie prywatne, dlatego też przez długi czas prawdziwe dane personalne członków zespołu nieudostępniane były opinie publicznej. Sami muzycy używali od początku powstania zespołu alternatywnych imion i nazwisk, którymi posługują się przez niemal 30 lat kariery muzycznej.

 

Dero Goi Robert Flux Andreas Crap

Dero Goi

Robert Flux

Andreas Crap

 

Muzycy  koncertowi

Aktualny live support:

Byli członkowie:

 

Dero Goi

Perkusista, wokalista, autor tekstów i poeta. Urodził się w 16.04.1970 roku w Wolfsburgu. Muzyką interesował się od wczesnego dzieciństwa, głównie za sprawą ojca- wokalisty i gitarzysty. Jak wspomina w wywiadach od wczesnych lat dziecięcych był „zmuszany” do występów wraz z ojcem na imprezach rodzinnych, wykonując repertuar Elvisa Presleya. W jednym z wywiadów przyznał, że muzyka była zawsze obecna w jego rodzinnym domu, a do płyt, które posiadali jego rodzice ma wielki sentyment i często powraca. Dero mieszkał w sąsiedztwie Andreasa Crapa, który był jego kolegą z piaskownicy. Muzykę zaczęli tworzyć już w szkole podstawowej, początkowo używając pustych opakowań po proszkach do prania jako własnoręcznie zrobionych instrumentów.

Dero zapytany o muzykę którą lubi słuchać i którą się inspiruje wymienia min:  Franka Sinatrę, Bjork, DAF, Metallica, Tool, Korn, W.A Mozart, Nine Inch Nails, Elvisa Presleya, Depeche Mode, The Beatles, ABBA, AC/DC, The Cure, Motorhead. Podkreśla jednocześnie, że nie lubi ograniczać się do konkretnego gatunku muzycznego, słuchając i inspirując się wszystkim, dopóki muzyka jest w stanie go poruszyć. Pisząc teksty piosenek inspiruje się życiem, tematami religijnymi i społecznymi.

W młodzieńczych latach Dero grywał w piłkę nożną, jak przyznał w jednym z wywiadów zastanawiał się nawet nad profesjonalną karierą piłkarska. Początkowo studiował filologię angielską, którą porzucił na rzecz studiowania psychologii, będącej prywatnie jego wielką pasją i hobby. Jak sam przyznaje szczególnie interesującym go nurtem jest psychologia rozwojowa. Pomimo wielkiej pasji nie ukończył studiów ze względu na karierę muzyczną. Zanim muzyka stała się codziennością i jego głównym zajęciem podejmował różne prace zarobkowe, pracował min. w pubach oraz jako DJ. Występy jako DJ kontynuuje do tej pory, ponieważ jak Dero sam twierdzi lubi to i sprawia mu to satysfakcję. Jak wspomniał w wywiadzie dla Marii Bergman z 2013 roku zdarzyło mu się również pracować w wypożyczalni video z filmami erotycznymi, co określił jako „naprawdę śmieszne doświadczenie, ponieważ można było spotkać tam różnych dziwnych ludzi, a przyjmując video z powrotem trzeba było pamiętać o zakładaniu gumowych rękawic zanim dotknęło się opakowanie z filmem”. Dero poza psychologią jest pasjonatem książek i filmów, lubi gotować, a także jest wielkim miłośnikiem motocykli.  Prywatnie żonaty od wielu lat, ma dwóch synów.

Od 2012 roku Dero poza OOMPH!, związany jest z projektem muzycznym What about Bill?, który współtworzy razem z niemieckim multiinstrumentalistą Christianem Wolfem.

 

Robert Flux

Gitarzysta, basista oraz autor miksów. Urodził się 5.05.1967 roku w Salzgitter-Lebenstedt, gdzie spędził wczesne dzieciństwo. W wieku 11 lat przeprowadził się do Wolfsburga. Rodzina wspierała jego pasje muzyczne, które przejawiał już w dzieciństwie. Jak sam przyznał pochodzi z dość muzykalnej rodziny (babcia grała na fortepianie i śpiewała).  W wieku 14 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej. W wieku 16 lat kupił pierwszą gitarę elektryczną. W tym samym czasie zaczął grywać w szkolnych zespołach muzycznych i tworzyć pierwsze projekty. Zainspirowany twórczością Depeche Mode i DAF rozpoczął przygodę z wykorzystywaniem syntezatora w kompozycjach muzycznych. Jak przyznał pierwszy syntezator dostał od babci.

Wśród wpływów muzycznych podaje: The Beatles, Elvisa Presleya, T. Rex, David Bowie, rock z lat 70 tych, AC/DC, Kraftwerk, Depeche Mode, The Cure, Nitzer Ebb, Pantera, Prong, Grunge, dobry pop, muzykę industrialną.

Studiował inżynierię biologiczną. Jest pasjonatem sportu, w młodości grywał w piłkę ręczną. Obecnie jest zapalonym biegaczem, bierze udział w maratonach.

 

Andreas Crap

Urodzony 28 maja 1970 roku w Wolfsburgu. Gitarzysta i klawiszowiec. Od wczesnego dzieciństwa podobnie jak jego przyjaciel Dero interesował się muzyką. Pierwszą gitarę dostał w wieku 7 lat, a w wieku 10-11 lat zaczął tworzyć muzykę (lub jak też określa hałas) na samodzielnie stworzonych przez siebie instrumentach.

Pierwszy projekt muzyczny, który współtworzył razem z Dero określił jako mało udany.  Wśród ulubionych zespołów wymienia The Doors, AC/DC, Depeche Mode, Anne Clark, Kraftwerk, The Cure, Art of Noise, Sisters of Mercy, Iggy Pop, Davida Bowie.

Ukończył szkołę o profilu ekonomicznym. W młodości odbył służbę wojskową w sektorze komercyjnym federalnych sił zbrojnych. W wolnych chwilach lubi uprawiać sport, chodzić do kina, grać w gry video oraz jeździć motocyklem, których jest pasjonatem. Jest żonaty, ma dzieci.