Menu

RITUAL TOUR wystartowało!

4 marca, 2019 - Ritual Tour

Ritual Tour wystartowało! Od soboty 1 marca zespół wyruszył w trasę po Niemczech oraz Europie promując najnowsze, trzynaste wydawnictwo RITUAL. Oto krótkie podsumowanie trzech pierwszych koncertowych dni nowej trasy, które w ciągu weekendu odbyły się w hanowerskim klubie Capitol, berlińskim Astra Kulturhaus oraz w Markthalle w Hamburgu.

Stopniowo przed pierwszym występem w Hanowerze, zespół podsycał ciekawość, dotyczącą najważniejszego dla każdego fana pytania: jakie piosenki z nowej płyty wejdą w skład setlisty koncertowej nowej trasy. I tak oto dowiadywaliśmy się początkowo, iż w planach jest 4-5 nowych utworów. Później wraz z premierą nowego singla, uchylono rąbka tajemnicy i potwierdzono, że Im Namen Des Vaters wejdzie w skład koncertowej playlisty. Bezpośrednio przed pierwszym występem, OOMPH! Podzielił się z fanami krótkim filmikiem z próby generalnej, jednak i on nie zdradził czego możemy się spodziewać. Warto podkreślić, że nowością jest fakt, iż każdy występ RITUAL TOUR promuje osobno dedykowane, krótkie video. Pierwszy raz video miało premierę dokładnie 24h przed występem w klubie Capitol w Hanowerze.

Filmiki dedykowane każdemu koncertowi to nowość.

Pierwszy występ w hanowerskim klubie Capitol zdradził długo oczekiwaną setlistę którą usłyszymy podczas koncertów na nowej trasie. Setlista dostępna pod linkiem:
-> https://www.setlist.fm/setlist/oomph/2019/capitol-hanover-germany-1b92fd3c.html

Występy otwiera kawałek TRRR-FCKN-HTLR, co jest dość sporym zaskoczeniem, gdyż OOMPH! Nie podążyło za często stosowaną praktyką otwierania nowej trasy utworem singlowym. W setliście koncertowej znalazły się także wszystkie single z nowej płyty oraz sprawdzony mix utworów znany z trasy XXV.

„Guten Apetit!”. Zespół na chwilę przed koncertem w Hamburgu.
Source: www.facebook.com/oomphband

RITUAL TOUR to także zmniejszony live support. Podczas trasy z zespołem nie zobaczymy Okusy. W składzie muzyków tworzących live support na trasie RITUAL Crapa, Dero i Fluxa wspomagają Hagen na basie, Silvestri na perkusji oraz Felix na klawiszach.

Nowa trasa to w przypadku OOMPH! Nie tylko nowa setlista koncertowa, ale także zmiana image scenicznego i strojów. Tym razem zespół możemy oglądać w odmienionej formie nie tylko pod względem strojów, będących połączeniem stylu gotyckiego, militarnego i elementów skórzanych-które w całości trzeba przyznać zwracają uwagę.

Nowa trasa, nowy image, nowa scenografia. Hamburg 3.03.2019
Source: www.facebook.com/oomphband

Uwagę fanów zwróciła także zmiana fryzury u Dero- zgodnie z przyjętą przez niego tradycją „nowy album, nowy ja”.

Nowy album=nowa fryzura 😉
Source: Facebook.

Poniżej udostępniamy nagrania koncertowe z otwarcia trasy Ritual dostępne na serwisie Youtub.com:

Im Namen Des Vaters-live @Capitol Hannover
Auf Kurs- live @Capitol Hannover
Das Weisse Licht- live @Capitol Hannover
Gekreuzigt- live @Capitol Hannover
Augen Auf @Markthalle Hamburg

Zdjęcia z pierwszych koncertów na trasie Ritual możecie zobaczyć pod linkami:

CAPITOL HAMBURG

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=341743836449936&id=252137148743939

https://stagr.de/konzerte-und-musik/ritual-im-capitol-oomph-in-hannover/ + relacja koncertowa (DE)

https://cybmag.de/oomph-und-nervenbeisser-in-hannover/ + opis koncertu (DE)

http://www.haz.de/Nachrichten/Kultur/Musik/Konzert-So-waren-Oomph!-im-Capitol?fbclid=IwAR2YR_In0UyVEbLNFeZTYc_44BEi_Np1f57cGmiXKuwzZcbHJa6Y8ncHHus + relacja koncertowa (DE)

https://www.pixelreisen.de/2019-oomph-feiern-tourstart-im-ausverkauften-capitol-in-hannover/

ASTRA KULTURHAUS BERLIN

https://www.facebook.com/UnArtWebZine/posts/2166645590315516

MARKTHALLE HAMBURG

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=341743836449936&id=252137148743939

Source: www.facebook.com/oomphband

Przypominamy w ciągu trasy, OOMPH! Zagra 22 show klubowych i 1 występ festiwalowy. Ritual Tour zamyka występ w Warszawie 30.03.2019. Będzie to pierwszy występ wolfsburskiego trio w naszym kraju.
Pełna rozpiska koncertowa oraz linki do biletów i pakietów meet&greet od Treehouse Ticketing znajdziecie na:
http://www.oomph.de/tour