Menu

Rock um zu Helfen

16 października, 2018 - Hot news

W ubiegły piątek odbył się występ OOMPH! Na Rock um zu Helfen. Jest to festiwal charytatywny organizowany we Freibergu (Saksonia), mający na celu wspieranie walki z rakiem. OOMPH! był headlinerem pierwszego dnia festiwalowego. Występ OOMPH! Poprzedzały genialne i żywiołowe koncerty: The O’Reillys and the Paddyhats, VARG oraz Fiddlers Green.

Około godziny 23:00 artyści wyszli na scenę rozpoczynając półtoragodzinny show od kawałka “Das Weisse Licht”. W czasie występu usłyszeć można było ponownie znane i lubiane kawałki. I tak oto w klubie Tivoli zabrzmiało “Träumst Du?”, “Niemand”, “Der Neue Gott”, “Augen Auf”, “Gott ist ein Popstar” czy “Niemand”. Zespół zaprezentował świetną formę i jak zawsze dał żywiołowy i energetyczny show. Do dość niebezpiecznej sytuacji doszło jednak w czasie “Mitten ins Herz”, podczas słynnego już skoku w publikę wykonywanego przez Dero. Publiczność zdawała się nie do końca wiedzieć co zrobić z faktem posiadania wokalisty na rękach, tworząc dziury w tłumie, natomiast ochrona kompletnie nie reagowała bądź też nie zarejestrowała faktu powstania niebezpiecznej dla wokalisty sytuacji w tłumie. Pomimo wszystko zespół w doskonałych humorach porywał tłum do wspólnej zabawy.

Po koncercie reprezentacja naszego fanklubu miała okazję spotkać się z zespołem. Podczas spotkania przekazaliśmy polskie pozdrowienia, choć nie tylko. Reszta stanowi małą niespodziankę, którą zdradzimy przed koncertem w Warszawie. Jak udało nam się dowiedzieć od OOMPH!, Panowie są bardzo ciekawi polskiej publiki i koncertu w Warszawie. My też czekamy niecierpliwie.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z Rock um zu Helfen wykonane przez nas oraz linki do youtube gdzie możecie zobaczyć, jak wyglądał show:

Video:

 

Fotorelacja:

Dero Flux
Crap Dero2
band band2
Dero3

Wir leben laut und frei!