Menu

OOMPH! z Orkiestrą Symfoniczną w Kijowie

24 lutego, 2019 - Hot news

W zeszłą sobotę 16.02.2019 roku odbył się wyjątkowy show OOMPH! z Orkiestrą Symfoniczną w Kijowie.
Był to trzeci występ symfoniczny w ciągu tego półrocza, po niezwykle udanych rosyjskich show w Moskwie i St. Petersburgu, gdzie zespół
występował w towarzystwie rosyjskiej orkiestry Globalis. Kijowski koncert symfoniczny był ostatnim z planowanych koncertów w tej formie, w najbliższym czasie.

Występ miał miejsce w kijowskim, zabytkowym Pałacu Październikowym, znanym lepiej jako Międzynarodowe Centrum Kultury i Sztuki. Klimatyczny, neobarokowy, zabytkowy budynek powstały w XIX wieku, dopełniał wyjątkowość i klimat tego wydarzenia. Tym razem, w przeciwieństwie do symfonicznych koncertów w Rosji, organizator przewidział wyłącznie miejsca siedzące, na co z resztą pozwalał układ budynku.
Równo o godz. 20:00 czasu kijowskiego, na scenie pojawiła się Narodowa Orkiestra Symfoniczna, a w raz z nią OOMPH!. Crapa, Dero i Fluxa w symfonicznym występie wspierali Hagen na basie oraz Silvestrii na perkusji. Trudno stwierdzić, czy występ faktycznie opóźnił się jak podają lokalne media. Koncert rozpoczął się równo po trzecim teatralnym dzwonku, natomiast godzina podana na biletach, była prawdopodobnie godziną „otwarcia bram”, co zgadza się ze stanem faktycznym.
Występ OOMPH! otwierał kawałek Gekreuzigt, natomiast setlistę stanowiły wyselekcjonowane kawałki, tworzące spójne podsumowanie 30-lat scenicznej kariery OOMPH!, dobrze znane z trasy promującej album XXV.
Pełną setlistę koncertową z tego występu można zobaczyć pod linkiem:

https://www.setlist.fm/setlist/oomph/2019/international-center-of-culture-and-arts-kiev-ukraine-63955687.html

Atmosfera koncertu była wyjątkowa i niepowtarzalna. Pełne energii i klimatyczne wykonanie, dobrze znanych wszystkim fanom kawałków
OOMPH!, sprawiły, że pod koniec występu większość fanów obecnych w auli koncertowej wstała z miejsc. Żywiołowy i emocjonalny obiór publiczności sprawiły, że cały BIS publiczność bawiła się poza miejscami siedzącymi, przemieszczając się w stronę sceny. Jako kawałki grane na BIS, zespół wybrał Auf Kurs oraz Niemand. Magii i klimatu symfonicznym wykonaniom klasycznych OOMPH! ballad, dodawał dobrze już znany z występów OOMPH!, akompaniament świateł z telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych, którymi fani rozświetlali zabytkową halę koncertową.
Te wszystkie elementy oraz przeplatające się okrzyki i skandowanie „OOMPH!” z publiki, tworzyło dający się odczuć klimat podniosły, wzruszający a za razem pełen spontanicznej energii tak charakterystycznej dla OOMPH!.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez naszą reprezentację obecną w Kijowie oraz nagrania symfonicznych aranżacji dostępne w serwisie Youtube.comLabirynth
Augen Auf

https://www.youtube.com/watch?v=MXUGTM2Z-6A
Jetzt Oder Nie

https://www.youtube.com/watch?v=lFMibbYIHws
Gott ist ein Popstar

https://youtu.be/cCGhSAg2lq0
Alles aus Liebe

Link do galerii zdjęć (Photos):

https://photos.google.com/share/AF1QipN1lqpWAdzq5S7bDqbm4hyIeHnMmB_5BsgPnmuk3-9mA2dYZ45ckA93Y3iblZMDvg?key=bC1nZlRJY2ZkNW4tYkR3bUMxcG9MNEp6cWFyekln